do góry

SCOPE - Program Stały ds. Praktyk Klinicznych

Jest to jeden z najstarszych programów IFMSA stanowiący do dziś magnes przyciągający do Stowarzyszenia nowych członków. Co roku prawie 400 studentów wyjeżdża na miesięczną praktykę do jednego z ponad 60 krajów członkowskich Federacji.

Celem programu jest nie tylko umożliwienie studentom poszerzanie wiedzy medycznej poprzez organizację czterotygodniowej praktyki klinicznej w szpitalach na całym świecie, ale przede wszystkim poznania różnych systemów ochrony zdrowia oraz zagadnień z zakresu problematyki globalnego zdrowia publicznego. Poza niewątpliwą wartością akademicką, przyszli lekarze mają niepowtarzalną okazję nauczyć się pracować w zespole wielokulturowym. Na miejsce polskich studentów, wyjeżdżających w ramach bilateralnych kontraktów podpisywanych podczas August Meeting General Assembly, przyjeżdżają studenci zagraniczni.

Każdy z dwunastu oddziałów IFMSA-Poland ma za zadanie przygotowanie praktyki na oddziałach szpitali uniwersyteckich oraz dopilnować aby czas spędzony w Polsce był dla nich niezapomnianym doświadczeniem. Studenci medycyny z całego świata mają w ten sposób okazję poznać Polskę i sposób funkcjonowania polskich klinik. Stanowi to promocję nie tylko naszego Stowarzyszenia, ale przede wszystkim promocje naszych uczelni, regionów i całego kraju.

Warto podkreślić, iż SCOPE jest jednym z największych programów wymiany studenckiej na świecie organizowanej w całości przez i dla studentów. Przyszli lekarze nawiązują w ten sposób sieć znajomości otwierającą możliwość międzynarodowej współpracy w przyszłości.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi