do góry

Programy Stałe

 • Program Stały ds. Zdrowia Publicznego

  Jest jednym z sześciu programów stałych działających w obrębie IFMSA. Wszystkich członków SCOPH na całym świecie łączy jedno - walczymy o "zdrowsze jutro". Poprzez liczne konferencje, warsztaty, dyskusje ze specjalistami, akcje profilaktyczne i informacyjne, staramy się zainteresować społeczeństwo jakże istotnym tematem zdrowia publicznego oraz poszerzyć jego wiedzę z tego zakresu.
  W obrębie SCOPH realizujemy liczne projekty lokalne, nasze własne pomysły, a także projekty międzynarodowe dostosowane do potrzeb naszego społeczeństwa. Do współpracy zachęcamy wszystkich studentów, którym nie jest obojętne to, co dzieje się wokół nas!

  więcej
 • Program Stały ds. Praktyk Klinicznych

  Program Stały ds. Praktyk Klinicznych - Standing Committee on Professional Exchange Jest to jeden z najstarszych programów IFMSA stanowiący do dziś magnes przyciągający do Stowarzyszenia nowych członków. Co roku prawie 500 studentów wyjeżdża na miesięczną praktykę do jednego z ponad 100 krajów członkowskich Federacji.
  Celem programu jest nie tylko umożliwienie studentom poszerzanie wiedzy medycznej poprzez organizację czterotygodniowej praktyki klinicznej w szpitalach na całym świecie, ale przede wszystkim poznania różnych systemów ochrony zdrowia oraz zagadnień z zakresu problematyki globalnego zdrowia publicznego. Poza niewątpliwą wartością akademicką, przyszli lekarze mają niepowtarzalną okazję nauczyć się pracować w zespole wielokulturowym.

  więcej
 • Program Stały ds. Wymiany Naukowej

  Program Stały ds. Wymiany Naukowej, czyli SCORE (Standing Committee on Research Exchange) to jeden z sześciu programów stałych Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Od 1993 roku umożliwia studentom z całego świata udział w wymianie naukowej, zrzeszając w chwili obecnej 67 krajów członkowskich Federacji IFMSA.
  Program międzynarodowej wymiany naukowej SCORE umożliwia studentom medycyny pracę przy projekcie naukowym na zagranicznej uczelni. Głównym założeniem programu jest pogłębianie wiedzy teoretycznej podczas nabywania praktycznych umiejętności prowadzenia badań naukowych.

  więcej
 • Program Stały ds. Edukacji Medycznej

  SCOME zostało powołane w 1951 r. jako jeden z trzech pierwszych Programów Stałych Federacji. Od 60 lat koncentruje swe działania na szeroko pojętej edukacji medycznej. Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie studentów do przyszłej pracy zawodowej oraz badania i promowanie na uczelniach wyższych najlepszych rozwiązań w nauczaniu medycyny.

  Program ten służy wszystkim studentom medycyny, nieustannie pytamy Was o to czego chcielibyście się nauczyć i dowiedzieć w wolnym czasie. Zgodnie z tą ideą organizujemy konferencje, warsztaty, szkolenia, praktyki, zawsze dbając o jakość spotkań. Szczególną uwagę zwracamy na to, aby każdy realizowany przez nas projekt posiadał cześć praktyczną. Pozwala to uczestnikom na sprawdzenie wiedzy teoretycznej, przyswojonej podczas organizowanych przez nas kursów i odbycie dodatkowych zajęć praktycznych, których często brakuje polskim studentom w programie studiów.

  więcej
 • Program Stały ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych, w tym HIV i AIDS

  "Najlepszym sposobem walki z AIDS jest prewencja, a najlepszym sposobem prewencji jest edukacja" i zdanie to jest mottem SCORA.
  W ramach programu działają 3 projekty międzynarodowe, czyli takie, których inicjatorem była Polska, a inne kraje IFMSA przyłączyły się do ich realizacji. Należą do nich: SCORA X-Change, Daphne, Pierwsza Wizyta u ginekologa. Oprócz tego w kraju działa wiele projektów zyskujących coraz większą popularność, z których na pewno warto wymienić Peer Education HIV/AIDS,Peer Education Męskie Sprawy, obchody World AIDS Day, Candlelight Memorial czy Tramwaj zwany pożądaniem (akcja prowadzona we wspólpracy z MTV Staying Alive Foundation). W wielu miastach organizowane są konferencje pod hasłem "Seksualia" . W ramach SCORA działają również wymiany studentów: SCORA X-Change i SCORA Twinning. Zwracając ciągłą uwagę na pojawiające się problemy, rozwijamy się, pracując nad nowymi projektami, do których należy zaliczyć kampanię profilaktyczną związaną z rakiem szyjki macicy , która odniosła ogromny sukces- Pink Lips Project, Think Pink związane z profilaktyką raka piersi oraz Movember poświęcony nowotworowi jądra.

  więcej
 • Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju

  SCORP to dynamiczny Program Stały działający w Polsce i międzynarodowo, który zajmuje się szeroko pojętymi prawami człowieka, problematyką uchodźctwa i ochroną pokoju. Ponieważ obszary te są pod stałym wpływem bieżących wydarzeń zarówno politycznych, jak i naturalnych, staramy się dostosowywać nasze działania do zmian, które zachodzą wokół nas.
  Nasze działania opierają się na realizacji projektów ogólnopolskich i lokalnych, w ramach których zapoznajemy studentów medycyny, jak i całe społeczeństwo z tematyką praw człowieka. Chcemy również nieść pomoc osobom z naszego najbliższego otoczenia, które z różnych przyczyn potrzebują wsparcia.

  więcej

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi