do góry

SCORP - Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju

SCORP to dynamiczny Program Stały działający w Polsce i międzynarodowo, który zajmuje się szeroko pojętymi prawami człowieka, problematyką uchodźctwa i ochroną pokoju. Ponieważ obszary te są pod stałym wpływem bieżących wydarzeń zarówno politycznych, jak i naturalnych, staramy się dostosowywać nasze działania do zmian, które zachodzą wokół nas.


Trochę historii...

W ramach federacji IFMSA, SCOR czyli Standing Committee on Refugees (Program Stały ds. Uchodźców) powstał w 1983 roku kiedy zwrócono uwagę na problematykę uchodźctwa i uchodźctwa wewnętrznego. Działacze zauważyli jednak, że zajmowanie się samą problematyką uchodźctwa jest działaniem krótkoterminowym, a do przesiedleń doprowadzają przede wszystkim konflikty zbrojne i pogwałcenia praw człowieka. Z tego powodu w 1994 roku powstał SCORP, czyli Standing Committee on Refugees and Peace. Po 11 latach, kiedy zauważono, że SCORP zajmuje się przede wszystkim kwestią praw człowieka zmieniono jego nazwę po raz ostatni na Standing Committee on Human Rights and Peace, czyli Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju, zachowując poprzedni skrót. Czym się zajmujemy? Nasze działania opierają się na realizacji projektów ogólnopolskich i lokalnych, w ramach których zapoznajemy studentów medycyny, jak i całe społeczeństwo z tematyką praw człowieka. Chcemy również nieść pomoc osobom z naszego najbliższego otoczenia, które z różnych przyczyn potrzebują wsparcia. Stąd propozycje wolontariatów, zależne od poszczególnych miast. Aby dowiedzieć się więcej o każdym z projektów, wejdź na podstronę "Realizowane projekty"


Chcesz poznać swoje prawa?

SCORP w Polsce stara się skupić swoją uwagę zarówno na problemach globalnych jak i tych w naszej Ojczyźnie. Często skupiając się na konfliktach zbrojnych na świecie, katastrofach naturalnych, powszechnym łamaniu Praw Człowieka w innych państwach zapominamy o problemach z którymi możemy zetknąć się na codzień - milionach ludzi którzy nie mają dachu nad głową, o małych wojnach w zaciszach domowych czy też braku ludzkiego podejścia do osób niepełnosprawnych. Jeśli również nie chcesz być bierny i stać z założonymi rękami zapoznaj się z naszymi projektami i dołącz do nas!

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi