do góry

News

powrót do listy

Ewa Majcherek na liście 100 osób wspierających edukację seksualną w Polsce

1680 Joanna Forycka

Drodzy_gie Członkowie_inie oraz Sympatycy_zki IFMSA-Poland,

mamy ogromny zaszczyt i radość przedstawić Wam sylwetkę Ewy Majcherek, która w minionym czasie została wyróżniona obecnością na liście 100 osób wspierających edukajcę seksualną w Polsce. Lista ta jest owocem wspólnej pracy redakcji Forbes Women i fundacji SEXEDPL

Moja przygoda ze zdrowiem reprodukcyjnym rozpoczęła się od dwóch kadencji jako LORA w oddziale Poznań, a dokładniej mojej pierwszej akcji, jako wolontariuszka, która totalnie zawładnęła moim sercem - a mianowicie Tramwaj Zwany Pożądaniem w 2019 roku. Następnie spełniałam się dwa lata jako NORA. W międzyczasie zaangażowałam się również jako członkini zespołu ogólnopolskiego SCORA oraz pełniłam funkcję Koordynatorki Ogólnopolskiej ds. Planowania Rodziny. Przez cały ten czas rozwijałam swoje kompetencje z zakresu praw i zdrowia reprodukcyjnego, uczestnicząc w różnorodnych konferencjach, szkoleniach i warsztatach. Reprezentowałam IFMSA-Poland wielokrotnie na GA, EuRegMe oraz NECSE. W ubiegłym roku udało nam się zdobyć nagrodę na Activities Fair w Estonii za projekt "Tramwaj Zwany Pożądaniem". Ponadto prowadziłam warsztaty i szkolenia dla naszego Stowarzyszenia, a także na konferencjach seksuologicznych organizowanych m.in. przez Uniwersytet SWPS oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zajmując się tematyką seksualności osób z niepełnosprawnościami, kompleksową edukacją seksualną, językiem inkluzywnym, infekcjami przenoszonymi drogą płciową, aborcją według standardów WHO oraz aspektami zdrowotnymi pracy seksualnej. Jestem współautorką Polskich Wytycznych w Zakresie Aborcji oraz wielu publikacji na temat zdrowia seksualnego, a także realizatorką kilku projektów grantowych, m.in. od FEMFUNDu oraz European Society of Contraception and Reproductive Health, dotyczących badań naukowych z zakresu zdrowia reprodukcyjnego w Polsce. 

Obecnie angażuję się jako członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Zdrowia Seksualnego i Reprodukcyjnego oraz pracuję nad nowymi projektami naukowymi. IFMSA-Poland dała mi narzędzia oraz przestrzeń, dzięki którym mogłam rozwijać się w mojej ukochanej dziedzinie. Tutaj pozwolono mi realizować najbardziej ambitne, szalone, ale jakże istotne projekty, takie jak warsztaty z zakresu aborcji czy zajęcia z edukacji seksualnej online podczas pandemii. Co więcej, poznałam  w organizacji wielu inspirujących ludzi, którzy do dziś są moimi autorytetami, a nawet mam przyjemność nazywać ich przyjaciółmi. Każda osoba, z którą miałam okazję pracować w kilku tworzonych przeze mnie zespołach, wniosła coś pozytywnego do mojego życia i stanowiła motywację do działania, jestem im niesamowicie wdzięczna i trzymam za nich kciuki każdego dnia. 

Absolutnie nie spodziewałam się wyróżnienia od ekipy SEXEDU oraz Forbes'a, jest to dla mnie bardzo miły gest i wiem, że tylko przyjęłam go w imieniu wszystkich wspaniałych SCORAngels i osób edukujących na co dzień z zakresu zdrowia seksualnego - to również ich wyróżnienie. Uważam, że SCORA jest szczególnie ważnym programem - jesteśmy pomysłowi, odważni i zostawiamy świat troszkę lepszym miejscem niż go zastaliśmy.

Ewa jest idealnym potwierdzeniem tego, że działalność w IFMSA-Poland stwarza fantastyczne warunki do rozwoju zainteresowań i nabywania nowych kompetencji, pozwalając na samorealizację na wielu płaszczyznach. Mamy nadzieję, że Ewa będzie dla nas wszystkich inspiracją do ciągłego rozwoju i podejmowania aktywnych działań na rzecz dobra całego społeczeństwa. 

Ewo, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi