do góry

News

Akcja koronazglowy.pl - wsparcie pracowników ochrony zdrowia w obliczu pandemii COVID-19

Potrzeby pracowników ochrony zdrowia w obliczu panującej pandemii COVID-19 są ogromne. W odpowiedzi na to powstała ogólnopolska inicjatywa niesienia pomocy - KORONAZGLOWY.PL Jeśli masz możliwość przekazania środków ochrony osobistej lub jesteś chętny wesprzeć medyków w inny sposób to nie zwlekaj! Wspólnie okażmy wdzięczność tym, którzy ryzykują życie w walce z pandemią!

więcej

Bezpieczeństwo w czasie pandemii - krok po kroku

W ciągu kilku ostatnich dni sytuacja w naszym społeczeństwie dynamicznie się zmieniała i zmienia się cały czas. Każdego dnia zmieniają się rzeczy, które mogliśmy od dawna uznać za stałe w naszym życiu - zajęcia na uczelni, zajęcia kliniczne w szpitalu, wypady ze znajomymi do centrów kultury czy galerii handlowych. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka prostych do zapamiętania punktów, które pozwolą Wam i Waszemu otoczeniu poczuć się bezpieczniej i w aktywny sposób ograniczyć panującą pandemię. Los świata jest teraz w naszych rękach - co z tym faktem zrobimy?

więcej

Nowy Coronavirus z Chin

Ostatnio cały świat żyje Chinami i to nie tylko przez Chiński Nowy Rok. W mieście Wuhan odkryto nowy szczep wirusa, nazwany tymczasowo 2019-nCoV, który zdążył już zarazić łącznie 2019 osób, a zabić 56. Nie tylko Chiny są zagrożone, ponieważ potwierdzono również przypadki osób zarażonych w innych krajach azjatyckich, we Francji, Kanadzie, Australii i w USA. W czwartek WHO ogłosiło, że jest to zagrożenie dla Chin, ale nie stwierdziła epidemii o zasięgu międzynarodowym.

więcej

Life Science Open Space 2019

Mamy za sobą kolejną edycję Life Science Open Space. 26 listopada, w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, już po raz dziewiąty spotkali się ludzie reprezentujący różne środowiska i interesy, dla których wspólnym tematem są innowacyjne przedsięwzięcia dla zdrowia i jakości życia. Impreza, organizowana przez Klaster Life Science Kraków, przyciągnęła ponad 400 osób z Polski oraz Czech, Belgii, Niemiec, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Włoch a nawet dalekiej Japonii. Uczestnicy wzięli udział w 12 sesjach tematycznych i trzech specjalnych. Łącznie przedstawiono 140 prezentacji, z których większość to zaproszenia do współpracy w ramach różnego rodzaju innowacyjnych przedsięwzięć, projektów, start-upów, wyzwań. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

więcej

Fascynująca neurologia

Neurologia zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Jeszcze 20 lat temu kojarzyła się z badaniem młotkiem lekarskim i całkowitą bezradnością terapeutyczną, nawet gdy postawiono precyzyjne rozpoznanie. Dziś jej obraz jest zupełnie inny – postęp, jaki dokonał się w diagnostyce obrazowej, genetyce, a także w farmakoterapii sprawia, że neurologia stała się nowoczesną dziedziną medycyny zajmującą się jednym z najbardziej fascynujących organów człowieka – mózgiem. O tym jaka przyszłość czeka tę specjalizację i dlaczego warto zostać neurologiem mówi prof. dr hab. n. med. Jarosław Sławek, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

więcej

Bezpieczeństwo w dobie cyfryzacji z IFMSA-Poland w roli głównej - Cybersecurity Challenge PL2020

Rozmowa z Margo i Adamem Koniuszewski, założycielami fundacji The Bridge, będącej organizatorem turnieju Cybersecurity Challenge PL2020 - Dane medyczne stanowią najdroższy towar na nielegalnym rynku Darknet. Cyberbezpieczeństwo w sektorze ochrony zdrowia to temat trudny, tematyka jest złożona i obszerna, a statystki nieubłagalne - służba zdrowia jest jednym z najbardziej zagrożonych sektorów na ataki cyberprzestępców. Wszystko sprowadza się do dostępu do wrażliwych danych medycznych pacjentów przechowywanych w słabo zabezpieczonych systemach szpitalnych.

więcej

Giełda wymaga, by mówić prosto o projektach lifescience - MEDmeetsTECH #9

9 edycja konferencji MEDmeetsTECH pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland za nami! 7 listopada Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie stała się centrum rozmów o biznesie medycznym za sprawą konferencji MEDmeetsTECH. 9 odsłona wydarzenia zgromadziła startupowców, lekarzy, naukowców oraz przedstawicieli innowacyjnych firm z tego sektora. Konferencja stanowi interdyscyplinarną platformę do wymiany wiedzy, inspiracji oraz networkingu.

więcej

ONCOweek - Nowotwór pod czujnym okiem dziś i jutro

Serdecznie zapraszamy na studencką konferencję onkologiczną „Nowotwór pod czujnym okiem dziś i jutro”, która odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2019 r. w Białymstoku w Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Patronat nad wydarzeniem objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

więcej

Dla nas nie ma tematów tabu. Medyczno-prawna konferencja o zdrowiu reprodukcyjnym

We współpracy ze studentkami i studentami z Seksuologicznego Koła Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego serdecznie zapraszamy na konferencję naukową o medycznych i prawnych aspektach ochrony zdrowia reprodukcyjnego. Patronat nad wydarzeniem objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

więcej

Podsumowanie wymian zagranicznych z IFMSA-Poland

Program Stały ds. Praktyk Klinicznych (SCOPE) jest jednym z najstarszych programów stałych IFMSA i wraz z Programem Stałym ds. Wymiany Naukowej (SCORE) co roku przyciągają do Stowarzyszenia nowych, ciekawych świata członków, a najaktywniejszym dają możliwość wyjazdu na wymianę zagraniczną. Celem wymian zagranicznych, jako formy praktyk studenckich, jest nie tylko umożliwienie studentom poszerzenia wiedzy medycznej poprzez organizację czterotygodniowej praktyki klinicznej lub wymiany naukowej w placówkach na całym świecie, ale przede wszystkim poznanie systemów ochrony zdrowia w różnym kontekście kulturowym oraz zwiększenie efektów kształcenia w temacie globalnych aspektów zdrowia.

więcej

Medyczne Komplety Poradnikzdrowie.pl

Poradnikzdrowie.pl – jeden z największych i najchętniej odwiedzanych serwisów o tematyce zdrowotnej, zaprasza studentów kierunków medycznych na konferencję MEDYCZNE KOMPLETY. To pierwsze z cyklu multimedialnych, interaktywnych, bezpłatnych spotkań z ekspertami medycyny i ochrony zdrowia oraz pacjentami. Listopadowe MEDYCZNE KOMPLETY będą poświęcone zdrowiu i rozwojowi najmłodszych pacjentów – dzieci w wieku 0-3 lat. Zapraszamy 16 listopada 2019 r. do Hotelu Bellotto w Warszawie. Konferencja odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

więcej

Stanowisko Zespołu Ogólnopolskiego ds. zdrowia reprodukcyjnego i AIDS IFMSA-Poland w sprawie ustawy "Stop Pedofilii"

Jako aktywni działacze Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec wprowadzania ustawy “Stop pedofilii” dotyczącej edukacji seksualnej w Polsce.

więcej

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi