do góry

News

powrót do listy

VII Edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Komunikacja – wyzwaniem współczesnej medycyny"

5550 Weronika Woicka

VII edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Komunikacja – wyzwaniem współczesnej medycyny” organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Psychologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Temat przewodni tegorocznej edycji to „Problem z pacjentem? Kontakt z pacjentem”.
Konferencja przeznaczona jest dla studentów zainteresowanych szeroko pojętymi zagadnieniami natury psychologicznej a w szczególności tematyką
komunikacji w naukach medycznych. Wydarzenie ma na celu poruszenie jej aspektów psychologicznych, prawnych oraz socjologicznych, przedstawienie współczesnych problemów i wyzwań zarówno ze strony zespołu terapeutycznego ( względem pacjenta oraz komunikacji interpersonalnej ) jak i pacjenta – jego roli, potrzeb oraz kompetencji zdrowotnych i perspektyw. Nawiązującym do podejmowanej tematyki jest przedstawienie metod oraz rozwiązań umożliwiających skuteczną i efektywną komunikacje w medycynie i dziedzinach z nią związanych. Nasza Konferencja daje możliwość zaprezentowania studentom oraz doktorantom prac przeglądowych i oryginalnych a także opisów ciekawych przypadków klinicznych . W ramach konferencji będzie możliwość uczestnictwa w zajęciach praktycznych oraz wykładach poruszających wspomniane zagadnienia. 

Tegoroczna konferencja odbędzie się w formie zdalnej i planowana jest na 2 kwietnia 2022 roku. Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi