do góry

News

powrót do listy

LIFE SCIENCE OPEN SPACE 2019

9517 Weronika Woicka

To już kolejna edycja wydarzenia, które zdążyło wyrobić sobie markę jako branżowej imprezy, na której warto się stawić. W tym roku organizatorzy zapraszają do EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9), gdzie spotkać będzie można osoby otwarte na współpracę i szukające partnerów do rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć w różnych dziedzinach – od żywności, medycyny, farmacji i środowiska po informatykę, budownictwo, transport, wypoczynek i innych. Patronat nad wydarzeniem objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Networking będzie tylko jedną z wielu części programu Forum. Przygotowana przez Klaster LifeScience Kraków agenda składa się z następujących czterech modułów:

  • współpraca – czyli krótkie prezentacje dotyczące potrzeb lub możliwości nawiązania współpracy w ramach projektów naukowych, badawczo-rozwojowych, startupowych i biznesowych;
  • inspiracje  - wieczór atrakcji, z których każda ma za zadanie poruszyć intelektualnie i emocjonalnie, pokazać możliwości i pobudzić do działania;
  • partnering - okazja do spotkań  1:1 z  potencjalnymi partnerami w celu przedstawienia i omówienia oferty, pomysłu lub potrzeby;
  • wystawa - przestrzeń dla prezentacji produktów i usług na stoiskach firmowych i projektowych.

„Nasze Forum tworzy wspólną platformę dla pomysłów i szans, współpracy i konkurencji. Ich celem jest zastosowanie wiedzy i technologii poprzez innowacyjność i przedsiębiorczość, by rozwiązać aktualne i przyszłe problemów. Chcemy także, by organizacja Forum pomogła w wykorzystaniu szans związanych z wyzwaniami cywilizacyjnymi i stale rosnącym tempem życia” – mówi dyrektor zarządzający Klastra, Kazimierz Murzyn.

Ważnym aspektem Forum jest możliwość aktywnego uczestnictwa – nie tylko jako odbiorca, lecz również jak prelegent. W tym celu należy zgłosić prezentację z zaproponowanych przez Organizatorów tematów (m.in. printed health, robotyka medyczna, innowacje społeczne czy biogospodarka). Autorzy najciekawszych zgłoszeń będą mieli okazję wystąpić przed zgromadzonym audytorium.

Istnieje także możliwość zgłoszenia projektów do sesji specjalnych, obejmujących następujące obszary: Digital Health – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Kariera, StartUp Scena oraz Business Development.

Pełne informacje dla prezenterów dostępne są na stronie wydarzenia http://lsos.info.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi