do góry

News

powrót do listy

TEDxWUM 2019

9644 Weronika Woicka

W tym roku odbędzie się pierwsza edycja konferencji TEDxWUM na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Patronat nad wydarzeniem objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.  Wydarzenia TEDx są organizowane niezależnie, pod globalną licencją organizacji TED. Dzięki inicjatywie ponad 50 wolontariuszy z różnych uczelni i kierunków będziecie mieli okazję wysłuchać 11 wyjątkowych prelegentów ze świata medycyny, technologii, szeroko pojętej nauki oraz sportu, którzy w 10 prelekcjach przedstawią nowe spojrzenie na dawno utarte schematy. Zapraszamy już 17 listopada do Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego!

TEDx jest rodzajem lokalnych konferencji, których celem jest popularyzacja – jak głosi motto – „idei wartych propagowania’’. Podczas TEDxWUM będziecie mogli wysłuchać Artura Rogalskiego, nagradzanego fotografa, który swoją pasję realizuje pomimo wszelkich przeciwności. Konferencja na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nie mogłaby powstać bez udziału tematów związanych z medycyną! Między innymi dr hab. Marek Postuła opowie nam o zależności pomiędzy długością życia, a jego jakością. Wystąpi również Om Agarwal, 16-letni naukowiec, który przez swoje zainteresowanie sztuczną inteligencją utorował drogę lekarzom do łatwiejszej diagnozy raka piersi, dzięki wykorzystaniu technologii deep learning. Oprócz trzech wyżej wymieniowych prelegentów, w naszej konferencji weźmie udział jeszcze 8 wyjątkowych i inspirujących mówców, o których możecie dowiedzieć się więcej na naszej stronie internetowej tedxwum.com i w mediach społecznościowych. Konferencja zgromadzi 200 osób, zapraszamy absolutnie każdą osobę, która chce poszerzyć swoje horyzonty i zainspirować się. Sprzedaż biletów rozpocznie się już niebawem, zapraszamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych i zapisów do Newslettera:  http://eepurl.com/gAFtuf.

Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Jego Magnificencji prof. dr. hab. n. med. Mirosława Wielgosia.

Konferencje TED i TEDx są organizowane niezależnie. 

Czym jest TEDx?

W duchu pomysłów wartych rozpowszechnienia, TEDx jest to program lokalnych, samoorganizujących się wydarzeń, które łączą wspólnie ludzi, aby dzielić się doświadczeniami podobnymi do TED. Podczas wydarzenia TEDx Talks na nagraniach i na żywo łączą się, aby wywołać głęboką dyskusję. Te lokalne, samoorganizowane wydarzenia są oznaczone marką TEDx, gdzie x = niezależnie zorganizowane wydarzenie TED. Konferencja TED zawiera ogólne wytyczne dotyczące programu TEDx, ale wydarzenia TEDx są organizowane samodzielnie przez organizatorów z zachowaniem zastrzeżeniem niektórych zasad i przepisów.

Czym jest TED?

TED jest organizacją non-profit zajmującą się upowszechnianiem idei wartych rozpowszechniania, często w formie krótkich rozmów prowadzonych przez czołowych myślicieli i wykonawców. Wiele z tych rozmów odbywa się na konferencjach TED, w tym nasze coroczne spotkanie w Vancouver, a także TEDWomen, kameralne TED Salony i tysiące niezależnie organizowanych imprez TEDx na całym świecie. Filmy z tych rozmów są dostępne za darmo, na TED.com i innych platformach. Audio wersje rozmów z TED2019 zostaną również opublikowane w TED's podcast TED Talks Daily, dostępne na Apple Podcasts i wszystkich innych platformach podcastowych. Otwarte i bezpłatne inicjatywy TED na rzecz rozpowszechniania idei obejmują TED.com, gdzie codziennie zamieszczane są nowe filmy TED Talk; TEDx, który udziela licencji tysiącom osób i grup na organizację lokalnych, samoorganizowanych imprez w stylu TED na całym świecie; program TED Fellows, który wybiera innowatorów z całego świata, aby wzmocnić wpływ ich niezwykłych projektów i działań; Audacious Project, który ujawnia i finansuje krytyczne pomysły, które mogą mieć wpływ na życie milionów ludzi; TEDSummit, który gromadzi najbardziej zaangażowanych członków globalnej społeczności TED na burze mózgów, dyskusje, spektakle, warsztaty i eklektyczny program rozmów na głównym etapie; oraz inicjatywę edukacyjną TED-Ed. TED posiada również bibliotekę oryginalnych podcastów, w tym The TED Interview with Chris Anderson, Sincerely, X, oraz jeden z najczęściej pobieranych nowych programów Apple Podcasts z 2018 roku, WorkLife with Adam Grant.

Aby śledzić TED - na Twitterze pod adresem http://twitter.com/TEDTalks, na Facebooku pod adresem http://www.facebook.com/TED, na Instagram pod adresemhttps://instagram.com/ted oraz na Snapchat pod adresem tedtalkshq.

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi