do góry

News

powrót do listy

XVI European Regional Meeting w Sankt Petersburgu

9927 Weronika Woicka

W dniach 20-24 kwietnia, w malowniczym Sankt Petersburgu odbyło się XVI European Regional Meeting. Jest to największe spotkanie członków IFMSA w regionie europejskim, które odbywa się co roku w kwietniu.

W wydarzeniu uczestniczyło aż 8 członków IFMSA-Poland. Mieli okazję wziąć udział w treningach, szkoleniach i obradach razem z przedstawicielami 38 innych NMO's. Była to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń, a także szansa na zdobycie pomysłów na nowe projekty, które pomogą w podnoszeniu jakości zdrowia i zwiększania świadomości społeczeństwa w tematach takich jak leczenie i prewencja nowotworów czy depresji.

Oprócz tego uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w debacie i głosowaniu nad priorytetami jakimi będzie kierował się nasz region w zbliżającym się roku. Po wielogodzinnej dyskusji zostały przyjęte 2 z 3 propozycji - „Mental Health” i „Health Workforce”. Przedstawiciele NMO's wspólnie uznali, że są to dwa z najpilniejszych problemów w Europie, w sprawie których jako przyszli adepci medycyny powinniśmy zabrać głos i razem dążyć do ich rozwiązania.

Po intensywnych dniach pełnych edukacji i doskonalenia się przychodził czas na chwilę wytchnienia i okazja by lepiej się poznać. Wśród atrakcji znalazła się piesza wycieczka po majestatycznym centrum Petersburga oraz prawdziwa mieszanka kulturowa, czyli National Food and Drink Party - jedyna w swoim rodzaju, kolorowa od flag i symboli narodowych okazja by spróbować przekąsek i potraw z całej Europy!

Przed oficjalnym zakończeniem wydarzenia został wybrany organizator przyszłorocznego European Regional Meeting. Po zaciętej rywalizacji do samego końca zapadła decyzja, że w 2020 roku europejska rodzina IFMSA spotka się w Wilnie na Litwie. Nasi sąsiedzi, choć są niedużym NMO, w minionych latach sukcesywnie pokazywali, że wiedzą jak przygotowywać wydarzenia na skalę międzynarodową.

Na koniec chcielibyśmy podziękować Komitetowi Organizacyjnemu za tak wspaniałe spotkanie, a także wszystkim uczestnikom za atmosferę, która uczyniła to EuRegMe jeszcze bardziej wyjątkowym. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie z tymi wspaniałymi ludźmi i na jeszcze bardziej owocną współpracę już za rok w Wilnie!

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi