do góry

News

powrót do listy

Akcja Identyfikacja

11321 Weronika Woicka

Czy wiesz, że:

– w Polsce HCV zakażonych jest ok. 150 tys. osób?

– 80% z nich nie wie o swojej chorobie?

– zakażenie HCV można skutecznie wyleczyć u większości pacjentów w czasie od 8 do 24 tygodni?

 

Osoba zakażona HCV przeżywa stres związany ze świadomością, że wirusem może zakazić innych. Taka sytuacja jest dla niej ogromnym psychicznym obciążeniem. A przecież WZW C można dziś wyleczyć szybko i skutecznie. Warto też pamiętać o tym, że wirus ten nie przenosi się podczas codziennych kontaktów, a tylko przez krew. Niczym nie grozi podanie ręki czy pocałunek. Nie istnieje możliwość zakażenia drogą kropelkową (poprzez kaszel czy kichanie). Bezpieczne jest używanie tych samych naczyń i sztućców.  

Dlatego jeśli jesteś studentem uczelni medycznej II-VI roku, weź udział w naszym konkursie!  Możesz wygrać wspaniałe nagrody!

Nakręć krótki film (max 30-45 sekund) za pomocą telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego lub kamery video. Jego tematyka ma promować wiedzę na temat pWZW C oraz zachęcać do testowania w kierunku zakażenia HCV.

Film wyślij do 23 sierpnia 2019 roku przez WeTransfer na adres: kontakt@leczhcv.pl w formacie do odtworzenia za pomocą oprogramowania Microsoft Windows, np. mov lub mp4.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.leczhcv.pl/konkurs/

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi