do góry

News

powrót do listy

HCV - Akcja Identyfikacja 2022

5967 Weronika Woicka

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu HCV Akcja Identyfikacja!

Uproszczony obraz rzeczywistości, związany z opinią lub przekonaniem, funkcjonującymi w społeczeństwie, bardzo często powoduje bagatelizowanie problemów rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych w Polsce. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jeszcze do niedawna HCV rozprzestrzeniało się przede wszystkim poprzez zakażenia szpitalne. Faktem jest, że wirusem można się zakazić, gdy dojdzie do kontaktu z krwią zakażonej osoby np. w wyniku przypadkowego zranienia igłą, ale również drogą wertykalną, z zakażonej matki na dziecko. Wirus może być obecny w naszym organizmie przez lata bez wywoływania widocznych objawów. Przewlekłe zapalenie wątroby jednak postępuje, prowadząc w wielu przypadkach do marskości wątroby lub raka wewnątrzkomórkowego.

Warto pamiętać, że bycie osobą zakażoną nie powinno być powodem do wstydu Skuteczność terapii sięga dziś blisko 100%. Wyleczyć można każdego, kto zostanie zdiagnozowany. Oczywiście im szybciej, tym lepiej. 

O HCV mówi się bardzo niewiele, dlatego już po raz czwarty we współpracy z Gilead Sciences oraz Polskim Towarzystwem Hepatologicznym, mamy przyjemność ogłosić kolejną edycję konkursu HCV Akcja Identyfikacja, który jest skierowany do studentów uczelni medycznych w Polsce. Jego celem jest zwiększenie świadomości przyszłych lekarzy różnych specjalizacji w zakresie profilaktyki, testowania i leczenia pacjentów z HCV.  

Jak wziąć udział w konkursie? 

W konkursie udział mogą wziąć studenci II-VI roku studiów. Należy przygotować krótki (30-45 sek.), amatorski film, plakat (w dowolnej technice) lub zdjęcie, promujące wiedzę na temat pWZW C oraz zachęcające do testowania w kierunku zakażenia HCV. 

Konkurs trwa od 13 czerwca 2022 roku do 06 listopada 2022 roku. Data ta stanowi ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń drogą elektroniczną. 

Atrakcyjne nagrody! 

Nagroda główna w kategorii materiał filmowy, to voucher na zakup dowolnego sprzętu elektronicznego służącego do nauki, we wskazanym sklepie lub sieci sklepów, o wartości 3.500 złotych

Dodatkowo autor materiału filmowego otrzyma nagrodę specjalną. Na podstawie przesłanego filmu, profesjonalna ekipa filmowa wyprodukuje spot edukacyjny, który zostanie zaprezentowany publicznie jeszcze w tym roku, na jednym z ogólnopolskich portali internetowych.

Nagrodą główną w kategorii zdjęcie jest voucher na zakup dowolnego sprzętu elektronicznego służącego do nauki, we wskazanym sklepie lub sieci sklepów, o wartości 2.000 złotych. 

W przypadku, gdy nie zostanie wybrany najlepszy materiał filmowy, autor zdjęcia otrzyma nagrodę specjalną. Na podstawie jego pracy profesjonalna ekipa filmowa wyprodukuje spot edukacyjny, który zostanie zaprezentowany publicznie jeszcze w tym roku, na jednym z ogólnopolskich portali internetowych.

Z kolei nagroda główna w kategorii plakat informacyjny, to voucher na zakup dowolnego sprzętu elektronicznego służącego do nauki, we wskazanym sklepie lub sieci sklepów, o wartości 2.500 złotych. 

Organizator przyzna także trzy nagrody-wyróżnienia, czyli vouchery na zakup dowolnego sprzętu elektronicznego służącego do nauki, we wskazanym sklepie lub sieci sklepów, o wartości 1.500 złotych każdy. 

Wyniki Konkursu zostaną przedstawione na stronie www.leczhcv.pl do 21 listopada 2022 r.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i regulaminem konkursu, dostępnymi na stronie www.leczhcv.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi