do góry

News

powrót do listy

9. edycja Programu Liderzy Ochrony Zdrowia

6298 Weronika Woicka

9. edycja Programu Liderzy Ochrony Zdrowia

 

Wkrótce ruszy rekrutacja do 9. Edycji Liderów Ochrony Zdrowia. To jeden z flagowych programów Fundacji im. Lesława Pagi, pomaga w rozwoju zdolnym i utalentowanym studentom i absolwentom, którzy nie tylko chcą rozwijać się w sektorze ochrony zdrowia, ale mają potencjał by zostać przyszłymi managerami, zarządzającymi podmiotami i instytucjami, jednocześnie będącymi ludźmi otwartymi na innowacje i wyzwania. 

 

Czy można to zrobić lepiej?

Aktualna sytuacja sektora ochrony zdrowia w Polsce i na świecie nie jest dobra. Od lat mierzymy się z narastającymi problemami, a trwająca pandemia dołożyła kolejne. Dlatego też w tym roku, uczestnicy programu zajmą się zagadnieniem efektywności systemu i razem spróbują odpowiedzieć na kluczowe pytanie „Czy można zrobić to lepiej?”. Uczestnicy tegorocznej edycji będą szukać praktycznych rozwiązań problemów, z którymi boryka się aktualnie sektor ochrony zdrowia, sprawdzą jak z problemami radzą sobie inne kraje, a jak rozwiązują je prywatne firmy.

Hybrydowa formuła

Ostatnie dwa lata zmusiły programy Fundacji im. Lesława A. Pagi do przeniesienia zajęć w przestrzeń online, jednak w tym roku warsztaty zostaną przeprowadzone w formie hybrydowej, z częścią spotkań zrealizowanych stacjonarnie w Warszawie. Pewne rzeczy jednak nie muszą się zmieniać – uczestnikom stale gwarantowana jest najwyższa jakość. Liderzy Ochrony Zdrowia to przede wszystkim intensywny kurs oparty o wiedzę merytoryczną, ale nie zabraknie także szansy na rozwinięcie swoich kompetencji biznesowych, spotkań z liderami sektora ochrony zdrowia, warsztatów, zajęć z przedstawicielami firm partnerskich, a także z Alumnami poprzednich edycji. 

Jak się uczyć, to od najlepszych

Liderzy Ochrony Zdrowia co roku współpracują z jednymi z najlepszych firm na rynku, dzięki czemu mogą zapewnić zajęcia najwyższej jakości. Tematy, które poruszone zostaną podczas tegorocznej edycji to min.: finansowanie sektora ochrony zdrowia, optymalizacja rozwoju kadry medycznej, infrastruktura i zarządzanie placówkami, innowacje i nowe technologie czy kształtowanie kompetencji lidera ochrony zdrowia. Ponadto uczestnicy będą pracować nad umiejętnościami miękkimi ucząc się negocjacji czy wystąpień publicznych. Partnerem strategicznym 9. edycji po raz kolejny będzie Grupa Scanmed.

Jak dołączyć do Programu? 

Co roku do programu zgłaszają się setki studentów z całej Polski. Do programu dostaje się jednak jedynie 30 z nich. Stypendyści nie tylko biorą udział w intensywnych szkoleniach, ale także stają się częścią wyjątkowej społeczności liderów, alumnów programów Fundacji im. Lesława A. Pagi. 

Każdy uczestnik programu zostaje także Alumnem Fundacji, a tym samym dołącza do społeczności zrzeszającej wyjątkowych młodych liderów, którzy chcą wspólnymi siłami kształtować przyszłość. 

 

Rekrutacja rozpocznie się już 7 kwietnia. Na zgłoszenia Fundacja czeka do 30 maja. 

Więcej informacji: https://paga.org.pl/co-robimy/programy/liderzy-ochrony-zdrowia-ix-edycja/

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2024

realizacja: indemi