do góry

News

Stanowisko Zarządu Głównego - "Polska to chory kraj"

Zarząd Główny Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland wyraża swoje głębokie zaniepokojenie nasilającym się kryzysem dotyczącym warunków zatrudnienia i kształcenia pracowników sektora ochrony zdrowia oraz zwiększającą się trudnością w dostępie do świadczeń zdrowotnych przez pacjentów. Zarząd Główny naszego Stowarzyszenia, które skupia studentów i młodych lekarzy z 17 ośrodków akademickich z całej Polski wierzy, że jedynie rzeczowa i merytoryczna dyskusja oraz daleko posunięte reformy pozwolą na rozwiązanie narastających problemów dotyczących sektora ochrony zdrowia.

więcej

Konferencja "Żywienie dzieci i inne problemy pediatryczne"

Już 23.11.2019 roku w Warszawie odbędzie się konferencja "Żywienie dzieci i inne problemy pediatryczne", na którą zapraszamy wraz z Centrum Edukacji Medycznej. W jej trakcie będzie można dowiedzieć się m.in. na temat drgawek gorączkowych, duszności u niemowląt, przewlekłej biegunki, probiotyków oraz suplementacji dzieci.

więcej

Twoja krew, moje życie

Kampania pn. „Twoja krew, moje życie”, jest to ogólnopolska kampania promująca honorowe krwiodawstwo. Realizowana jest w oparciu o program polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020” finansowany przez ministra zdrowia. Realizatorami kampanii są Narodowe Centrum Krwi oraz 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

więcej

Stanowisko Zarządu Głównego i Koordynatorów Narodowych IFMSA-Poland

Drodzy Członkowie Stowarzyszenia! Szanowni Państwo! Jako Zarząd Główny oraz Koordynatorzy Narodowi Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland wyrażamy stanowczy sprzeciw dla wszelkich przejawów agresji oraz przemocy, obserwowanych podczas Marszu Równości, który odbywał się 20 lipca 2019 roku w Białymstoku. Każda forma przemocy jest niedopuszczalna.

więcej

Stanowiska IFMSA-Poland dot. zdrowia publicznego

Jednym z głównych filarów działalności naszego Stowarzyszenia jest promocja zdrowia oraz działanie na rzecz jego ochrony, które realizujemy w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest profilaktyka, podnoszenie świadomości społeczeństwa czy przeciwdziałanie uzależnieniom.

więcej

Podsumowanie - Tramwaj zwany Pożądaniem znów na torach!

Tegoroczne działania w ramach ogólnopolskiego projektu „Tramwaj zwany Pożądaniem” jeszcze nie dobiegły końca, jednak zakończyliśmy już wiosenną część kampanii. W maju, w czasie wiosennych wieczorów, poruszaliśmy się specjalnie wynajętymi tramwajami lub autobusami, jeżdżącymi na trasach obejmujących najbardziej popularne kluby nocne i wydarzenia studenckie w mieście takie jak m.in. Juwenalia, a jazdę tym niecodziennym środkiem lokomocji umilali pasażerom najlepsi DJ’e oraz członkowie IFMSA-Poland w roli edukatorów.

więcej

XVI European Regional Meeting w Sankt Petersburgu

W dniach 20-24 kwietnia, w malowniczym Sankt Petersburgu odbyło się XVI European Regional Meeting. Jest to największe spotkanie członków IFMSA w regionie europejskim, które odbywa się co roku w kwietniu.

więcej

Stanowisko Zarządu Głównego IFMSA-Poland w sprawie manifestacji 1.06.2019 r.

Drodzy Członkowie Stowarzyszenia! W dobie nasilającego się kryzysu dotyczącego warunków zatrudnienia i kształcenia pracowników ochrony zdrowia pragniemy wyrazić nasze poparcie dla postulatów, które mają na celu poprawę tej trudnej sytuacji. Nasze Stowarzyszenie, skupiając studentów i młodych lekarzy z 17 ośrodków akademickich w całej Polsce wierzy, że rzeczowa i merytoryczna dyskusja pozwoli na rozwiązanie trapiących system ochrony zdrowia w Polsce problemów.

więcej

General Assembly March Meeting 2019

W dniach 1-7 marca 2019 roku po raz 68. studenci z całego świata zrzeszeni w International Federation of Medical Students’ Associations spotkali się podczas General Assembly March Meeting – corocznym zgromadzeniu przedstawicieli krajów należących do Stowarzyszenia. Podczas tygodniowego spotkania delegacji z ponad 100 krajów członkowskich podejmowane były najważniejsze decyzje dotyczące kierunków rozwoju, określenia priorytetów działania w nadchodzących latach oraz wyboru władz największej organizacji studenckiej na świecie.

więcej

42. Zgromadzenie Delegatów w Paprotni

W dniach 26-28.04 w podwarszawskiej Paprotni odbyło się 42. Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland. Jest to najważniejsze spotkanie w rocznym kalendarzu pracy naszego Stowarzyszenia. Tematyką tegorocznego Zgromadzenia była Medycyna Stylu Życia

więcej

Akcja Identyfikacja

Czy wiesz, że w Polsce HCV zakażonych jest ok. 150 tys. osób? 80% z nich nie wie o swojej chorobie? A zakażenie HCV można skutecznie wyleczyć u większości pacjentów w czasie od 8 do 24 tygodni?

więcej

Tramwaj zwany Pożądaniem wyruszy na tory już niedługo

W Polsce z każdym rokiem wzrasta liczba osób zakażonych wirusem HIV i dotkniętych innymi infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Bardzo często osoby te nie zdają sobie sprawy ze swojego zakażenia, gdyż początkowe stadia choroby są zwykle bezobjawowe. Właśnie z myślą o nich, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland przygotowało akcję „Tramwaj zwany Pożądaniem”, która dzięki swojej oryginalności ma szansę zmienić sposób myślenia, przemodelować podejmowane zachowania oraz zazwyczaj negatywne nastawienie do wykonywania testów w kierunku HIV.

więcej

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2023

realizacja: indemi