do góry

News

Bezpieczeństwo w dobie cyfryzacji z IFMSA-Poland w roli głównej - Cybersecurity Challenge PL2020

Rozmowa z Margo i Adamem Koniuszewski, założycielami fundacji The Bridge, będącej organizatorem turnieju Cybersecurity Challenge PL2020 - Dane medyczne stanowią najdroższy towar na nielegalnym rynku Darknet. Cyberbezpieczeństwo w sektorze ochrony zdrowia to temat trudny, tematyka jest złożona i obszerna, a statystki nieubłagalne - służba zdrowia jest jednym z najbardziej zagrożonych sektorów na ataki cyberprzestępców. Wszystko sprowadza się do dostępu do wrażliwych danych medycznych pacjentów przechowywanych w słabo zabezpieczonych systemach szpitalnych.

więcej

Giełda wymaga, by mówić prosto o projektach lifescience - MEDmeetsTECH #9

9 edycja konferencji MEDmeetsTECH pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland za nami! 7 listopada Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie stała się centrum rozmów o biznesie medycznym za sprawą konferencji MEDmeetsTECH. 9 odsłona wydarzenia zgromadziła startupowców, lekarzy, naukowców oraz przedstawicieli innowacyjnych firm z tego sektora. Konferencja stanowi interdyscyplinarną platformę do wymiany wiedzy, inspiracji oraz networkingu.

więcej

ONCOweek - Nowotwór pod czujnym okiem dziś i jutro

Serdecznie zapraszamy na studencką konferencję onkologiczną „Nowotwór pod czujnym okiem dziś i jutro”, która odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2019 r. w Białymstoku w Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Patronat nad wydarzeniem objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

więcej

Dla nas nie ma tematów tabu. Medyczno-prawna konferencja o zdrowiu reprodukcyjnym

We współpracy ze studentkami i studentami z Seksuologicznego Koła Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego serdecznie zapraszamy na konferencję naukową o medycznych i prawnych aspektach ochrony zdrowia reprodukcyjnego. Patronat nad wydarzeniem objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

więcej

Podsumowanie wymian zagranicznych z IFMSA-Poland

Program Stały ds. Praktyk Klinicznych (SCOPE) jest jednym z najstarszych programów stałych IFMSA i wraz z Programem Stałym ds. Wymiany Naukowej (SCORE) co roku przyciągają do Stowarzyszenia nowych, ciekawych świata członków, a najaktywniejszym dają możliwość wyjazdu na wymianę zagraniczną. Celem wymian zagranicznych, jako formy praktyk studenckich, jest nie tylko umożliwienie studentom poszerzenia wiedzy medycznej poprzez organizację czterotygodniowej praktyki klinicznej lub wymiany naukowej w placówkach na całym świecie, ale przede wszystkim poznanie systemów ochrony zdrowia w różnym kontekście kulturowym oraz zwiększenie efektów kształcenia w temacie globalnych aspektów zdrowia.

więcej

Medyczne Komplety Poradnikzdrowie.pl

Poradnikzdrowie.pl – jeden z największych i najchętniej odwiedzanych serwisów o tematyce zdrowotnej, zaprasza studentów kierunków medycznych na konferencję MEDYCZNE KOMPLETY. To pierwsze z cyklu multimedialnych, interaktywnych, bezpłatnych spotkań z ekspertami medycyny i ochrony zdrowia oraz pacjentami. Listopadowe MEDYCZNE KOMPLETY będą poświęcone zdrowiu i rozwojowi najmłodszych pacjentów – dzieci w wieku 0-3 lat. Zapraszamy 16 listopada 2019 r. do Hotelu Bellotto w Warszawie. Konferencja odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

więcej

Stanowisko Zespołu Ogólnopolskiego ds. zdrowia reprodukcyjnego i AIDS IFMSA-Poland w sprawie ustawy "Stop Pedofilii"

Jako aktywni działacze Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec wprowadzania ustawy “Stop pedofilii” dotyczącej edukacji seksualnej w Polsce.

więcej

TEDxWUM 2019

W tym roku odbędzie się pierwsza edycja konferencji TEDxWUM na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Patronat nad wydarzeniem objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Wydarzenia TEDx są organizowane niezależnie, pod globalną licencją organizacji TED. Dzięki inicjatywie ponad 50 wolontariuszy z różnych uczelni i kierunków będziecie mieli okazję wysłuchać 11 wyjątkowych prelegentów ze świata medycyny, technologii, szeroko pojętej nauki oraz sportu, którzy w 10 prelekcjach przedstawią nowe spojrzenie na dawno utarte schematy. Zapraszamy już 17 listopada do Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego!

więcej

LIFE SCIENCE OPEN SPACE 2019

To już kolejna edycja wydarzenia, które zdążyło wyrobić sobie markę jako branżowej imprezy, na której warto się stawić. W tym roku organizatorzy zapraszają do EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9), gdzie spotkać będzie można osoby otwarte na współpracę i szukające partnerów do rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć w różnych dziedzinach – od żywności, medycyny, farmacji i środowiska po informatykę, budownictwo, transport, wypoczynek i innych.

więcej

Stanowisko IFMSA-Poland dot. Edukacji Medycznej

Jednym z podstawowych celów naszego Stowarzyszenia jest dążenie do poprawy i nieustającego rozwoju poziomu edukacji medycznej, który to realizujemy w ramach Programu Stałego ds. Edukacji Medycznej. Uważamy, że kluczową kwestią dla profesjonalnej opieki medycznej jest jak najlepiej wykwalifikowana kadra.

więcej

Jak zdobyć rynek i czy giełda to miejsce dla startupów? MedMeetsTech #9!

7 listopada na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się IX edycja konferencji MEDmeetsTECHnad którą patronat objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland! Tematem przewodnim będą urządzenia medyczne i specyfika rynku niemieckiego. Wydarzenie gromadzi lekarzy, biznes i startupy. Jest obowiązkową pozycją w kalendarzu osób zainteresowanych branżą med-tech w Polsce i na świecie.

więcej

Internetowe Konto Pacjenta

Drodzy Członkowie Stowarzyszenia, razem z Ministerstwem Zdrowia zachęcamy do założenia swojego Internetowego Konta Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl. Jest to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia, za pomocą której szybko i bezpiecznie sprawdzisz informacje o swoich danych medycznych - historię wizyt, wystawione zaświadczenia lekarskie, skierowania i zalecenia dotyczące przyjmowania leków, a ponadto otrzymasz e-recepty SMS-em lub e-mailem.

więcej

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2023

realizacja: indemi