do góry

News

Nowy Coronavirus z Chin

Ostatnio cały świat żyje Chinami i to nie tylko przez Chiński Nowy Rok. W mieście Wuhan odkryto nowy szczep wirusa, nazwany tymczasowo 2019-nCoV, który zdążył już zarazić łącznie 2019 osób, a zabić 56. Nie tylko Chiny są zagrożone, ponieważ potwierdzono również przypadki osób zarażonych w innych krajach azjatyckich, we Francji, Kanadzie, Australii i w USA. W czwartek WHO ogłosiło, że jest to zagrożenie dla Chin, ale nie stwierdziła epidemii o zasięgu międzynarodowym.

więcej

Life Science Open Space 2019

Mamy za sobą kolejną edycję Life Science Open Space. 26 listopada, w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, już po raz dziewiąty spotkali się ludzie reprezentujący różne środowiska i interesy, dla których wspólnym tematem są innowacyjne przedsięwzięcia dla zdrowia i jakości życia. Impreza, organizowana przez Klaster Life Science Kraków, przyciągnęła ponad 400 osób z Polski oraz Czech, Belgii, Niemiec, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Włoch a nawet dalekiej Japonii. Uczestnicy wzięli udział w 12 sesjach tematycznych i trzech specjalnych. Łącznie przedstawiono 140 prezentacji, z których większość to zaproszenia do współpracy w ramach różnego rodzaju innowacyjnych przedsięwzięć, projektów, start-upów, wyzwań. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

więcej

Fascynująca neurologia

Neurologia zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Jeszcze 20 lat temu kojarzyła się z badaniem młotkiem lekarskim i całkowitą bezradnością terapeutyczną, nawet gdy postawiono precyzyjne rozpoznanie. Dziś jej obraz jest zupełnie inny – postęp, jaki dokonał się w diagnostyce obrazowej, genetyce, a także w farmakoterapii sprawia, że neurologia stała się nowoczesną dziedziną medycyny zajmującą się jednym z najbardziej fascynujących organów człowieka – mózgiem. O tym jaka przyszłość czeka tę specjalizację i dlaczego warto zostać neurologiem mówi prof. dr hab. n. med. Jarosław Sławek, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

więcej

Bezpieczeństwo w dobie cyfryzacji z IFMSA-Poland w roli głównej - Cybersecurity Challenge PL2020

Rozmowa z Margo i Adamem Koniuszewski, założycielami fundacji The Bridge, będącej organizatorem turnieju Cybersecurity Challenge PL2020 - Dane medyczne stanowią najdroższy towar na nielegalnym rynku Darknet. Cyberbezpieczeństwo w sektorze ochrony zdrowia to temat trudny, tematyka jest złożona i obszerna, a statystki nieubłagalne - służba zdrowia jest jednym z najbardziej zagrożonych sektorów na ataki cyberprzestępców. Wszystko sprowadza się do dostępu do wrażliwych danych medycznych pacjentów przechowywanych w słabo zabezpieczonych systemach szpitalnych.

więcej

Giełda wymaga, by mówić prosto o projektach lifescience - MEDmeetsTECH #9

9 edycja konferencji MEDmeetsTECH pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland za nami! 7 listopada Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie stała się centrum rozmów o biznesie medycznym za sprawą konferencji MEDmeetsTECH. 9 odsłona wydarzenia zgromadziła startupowców, lekarzy, naukowców oraz przedstawicieli innowacyjnych firm z tego sektora. Konferencja stanowi interdyscyplinarną platformę do wymiany wiedzy, inspiracji oraz networkingu.

więcej

ONCOweek - Nowotwór pod czujnym okiem dziś i jutro

Serdecznie zapraszamy na studencką konferencję onkologiczną „Nowotwór pod czujnym okiem dziś i jutro”, która odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2019 r. w Białymstoku w Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Patronat nad wydarzeniem objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

więcej

Dla nas nie ma tematów tabu. Medyczno-prawna konferencja o zdrowiu reprodukcyjnym

We współpracy ze studentkami i studentami z Seksuologicznego Koła Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego serdecznie zapraszamy na konferencję naukową o medycznych i prawnych aspektach ochrony zdrowia reprodukcyjnego. Patronat nad wydarzeniem objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

więcej

Podsumowanie wymian zagranicznych z IFMSA-Poland

Program Stały ds. Praktyk Klinicznych (SCOPE) jest jednym z najstarszych programów stałych IFMSA i wraz z Programem Stałym ds. Wymiany Naukowej (SCORE) co roku przyciągają do Stowarzyszenia nowych, ciekawych świata członków, a najaktywniejszym dają możliwość wyjazdu na wymianę zagraniczną. Celem wymian zagranicznych, jako formy praktyk studenckich, jest nie tylko umożliwienie studentom poszerzenia wiedzy medycznej poprzez organizację czterotygodniowej praktyki klinicznej lub wymiany naukowej w placówkach na całym świecie, ale przede wszystkim poznanie systemów ochrony zdrowia w różnym kontekście kulturowym oraz zwiększenie efektów kształcenia w temacie globalnych aspektów zdrowia.

więcej

Medyczne Komplety Poradnikzdrowie.pl

Poradnikzdrowie.pl – jeden z największych i najchętniej odwiedzanych serwisów o tematyce zdrowotnej, zaprasza studentów kierunków medycznych na konferencję MEDYCZNE KOMPLETY. To pierwsze z cyklu multimedialnych, interaktywnych, bezpłatnych spotkań z ekspertami medycyny i ochrony zdrowia oraz pacjentami. Listopadowe MEDYCZNE KOMPLETY będą poświęcone zdrowiu i rozwojowi najmłodszych pacjentów – dzieci w wieku 0-3 lat. Zapraszamy 16 listopada 2019 r. do Hotelu Bellotto w Warszawie. Konferencja odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

więcej

Stanowisko Zespołu Ogólnopolskiego ds. zdrowia reprodukcyjnego i AIDS IFMSA-Poland w sprawie ustawy "Stop Pedofilii"

Jako aktywni działacze Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec wprowadzania ustawy “Stop pedofilii” dotyczącej edukacji seksualnej w Polsce.

więcej

TEDxWUM 2019

W tym roku odbędzie się pierwsza edycja konferencji TEDxWUM na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Patronat nad wydarzeniem objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Wydarzenia TEDx są organizowane niezależnie, pod globalną licencją organizacji TED. Dzięki inicjatywie ponad 50 wolontariuszy z różnych uczelni i kierunków będziecie mieli okazję wysłuchać 11 wyjątkowych prelegentów ze świata medycyny, technologii, szeroko pojętej nauki oraz sportu, którzy w 10 prelekcjach przedstawią nowe spojrzenie na dawno utarte schematy. Zapraszamy już 17 listopada do Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego!

więcej

LIFE SCIENCE OPEN SPACE 2019

To już kolejna edycja wydarzenia, które zdążyło wyrobić sobie markę jako branżowej imprezy, na której warto się stawić. W tym roku organizatorzy zapraszają do EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9), gdzie spotkać będzie można osoby otwarte na współpracę i szukające partnerów do rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć w różnych dziedzinach – od żywności, medycyny, farmacji i środowiska po informatykę, budownictwo, transport, wypoczynek i innych.

więcej

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2020

realizacja: indemi