do góry

News

powrót do listy

Stanowisko oficjalne Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland wobec zapobiegania grypie

4218 Joanna Forycka

Grypa to ostra choroba zakaźna występująca na całym świecie, wywołana przez wirusy atakujące drogi oddechowe, która może być przyczyną mnóstwa hospitalizacji i zgonów rocznie oraz powodować zachorowania o charakterze epidemii - pojawiające się co sezon lub pandemii, występujące co jakiś czas i skutkujące globalnym kryzysem.

My, członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland zrzeszającego przyszłych przedstawicieli ochrony zdrowia wyrażamy całkowite poparcie dla działań Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, Głównego Inspektora Sanitarnego i Światowej Organizacji Zdrowia, którym przyświeca cel zapobiegania ewentualnych pandemii spowodowanej przez wirusy grypy, a także zminimalizowania liczby ofiar śmiertelnych tego wirusa. Ponadto stanowczo sprzeciwiamy się działaniom takich organizacji i zrzeszeń, które poddają w wątpliwość efektywność szczepień, szerząc fałszywe informacje na ich temat, co może przyczynić się do pogorszenia sytuacji epidemiologicznej w kraju. Nasze stowarzyszenie jest przekonane, że szczepienia są najskuteczniejszą formą walki z grypą stanowiącym ważnym element profilaktyki pierwotnej.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią Stanowiska oficjalnego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland wobec zapobiegania grypie.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2022

realizacja: indemi