do góry

News

powrót do listy

Dla nas nie ma tematów tabu. Medyczno-prawna konferencja o zdrowiu reprodukcyjnym

7167 Joanna Forycka

We współpracy ze studentkami i studentami z Seksuologicznego Koła Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego serdecznie zapraszamy na konferencję naukową o medycznych i prawnych aspektach ochrony zdrowia reprodukcyjnego. Patronat nad wydarzeniem objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Jako przyszli lekarze i lekarki chcemy zgłębiać wszelkie obszary wiedzy medycznej. Dla nas kwestie seksualności i rozrodczości są elementem zdrowia. Poszerzanie świadomości w tych obszarach uczyni nas lepszymi specjalist(k)ami. Chcemy w sposób profesjonalny, w oparciu o naukę, standardy międzynarodowe oraz ustalenia Światowej Organizacji Zdrowia dyskutować o sprawach, które są marginalizowane w programie nauczania. Chcemy stale zdobywać wiedzę o zagadnieniach, które żywotnie interesują nasze przyszłe pacjentki i pacjentów, a które zbyt często w dzisiejszym świecie podlegają upolitycznieniu i tabuizacji.

O tematach z zakresu zdrowia reprodukcyjnego rozmawiać będziemy w sposób przystępny, dlatego zapraszamy wszystkich, nie tylko osoby studiujące medycynę. Konferencja odbędzie się w sobotę 9 listopada 2019 r., w godz. 10:00-15:30, w Auli Katedry i Zakładu Patomorfologii WUM, ul. Pawińskiego 7. W trakcie bezpłatnej konferencji zapewniamy lunch, kawę i herbatę.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2022

realizacja: indemi