do góry

News

powrót do listy

Podsumowanie wymian zagranicznych z IFMSA-Poland

6165 Joanna Forycka

Program Stały ds. Praktyk Klinicznych (SCOPE) jest jednym z najstarszych programów stałych IFMSA i wraz z Programem Stałym ds. Wymiany Naukowej (SCORE) co roku przyciągają do Stowarzyszenia nowych, ciekawych świata członków, a najaktywniejszym dają możliwość wyjazdu na wymianę zagraniczną.

Celem wymian zagranicznych, jako formy praktyk studenckich, jest nie tylko umożliwienie studentom poszerzenia wiedzy medycznej poprzez organizację czterotygodniowej praktyki klinicznej lub wymiany naukowej w placówkach na całym świecie, ale przede wszystkim poznanie systemów ochrony zdrowia w różnym kontekście kulturowym oraz zwiększenie efektów kształcenia w temacie globalnych aspektów zdrowia. Praktyki kliniczne umożliwiają studentom poszerzenie horyzontów w dziedzinie pracy klinicznej, a podczas wyjazdów na wymianę naukową członkowie naszego Stowarzyszenia mają okazję rozwinąć swoje umiejętności w zakresie prowadzenia badań naukowych. Poza niewątpliwą wartością akademicką, przyszli pracownicy ochrony zdrowia mają niepowtarzalną szansę poznać inne kultury i nauczyć się pracować w międzynarodowym zespole.

W tym sezonie wymian aż 415 członków IFMSA-Poland wyjechało na miesięczną praktykę kliniczną w ramach SCOPE do 65 krajów członkowskich Federacji. Najczęstszą destynacją była Portugalia, w której praktyki zrealizowało 38 studentów, a następnie Włochy (34 osoby) i Hiszpania (32 osoby). 

Wierzymy, że dla każdego studenta biorącego udział w wymianie był to niezapomniany czas, pełen przygód, nauki, poznawania nowych kultur i zawierania przyjaźni na całe życie.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem kwalifikacji i zaaplikowania na praktykę kliniczną lub wymianę naukową. Kto wie, może to Ty w przyszłym roku pojedziesz na wymianę na drugi koniec świata?

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2022

realizacja: indemi