do góry

News

powrót do listy

Stanowisko Zarządu Głównego IFMSA-Poland w sprawie wyrażenia poparcia dla postulatów Manifestacji Porozumienia Zawodów Medycznych

3033 Joanna Forycka

W związku z planowaną na 8.08.2020 manifestacją przedstawicieli środowiska medycznego, my, Zarząd Główny IFMSA-Poland wyrażamy głębokie poparcie dla powiązanych z nią postulatów.

Obecna sytuacja boleśnie uwidoczniła niedomagania systemu ochrony zdrowia w Polsce. Jako Zarząd Główny IFMSA-Poland uważamy, że to najwyższy czas, by spełnić postulaty dotyczące podniesienia nakładów na opiekę zdrowotną, skrócenie kolejek i poprawę dostępu do świadczeń. Stanowczo sprzeciwiamy się także wprowadzanym naprędce przepisom zaostrzających prawo karne, które uderzają w medyków oraz ich pacjentów.

Uważamy, że kluczowe dla poprawy sytuacji będą zapewnienie odpowiedniego finansowania systemu ochrony zdrowia, zwiększenie atrakcyjności wykonywania zawodów medycznych w Polsce oraz działania mające na celu spełnienie oczekiwań pacjentów, którzy zawsze powinni być w centrum uwagi systemu ochrony zdrowia.

Jako studenci kierunków medycznych zdecydowanie popieramy postulaty związane z manifestacją oraz liczymy na szybkie ich spełnienie.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 2021

realizacja: indemi